DİJİTAL YAPAY ZEKA

HAKKIMIZDA

Ekibimiz, kişisel özveri göstererek, teknik uzmanlıkları doğrultusunda ve mükemmelliğe bağlılıktan vazgeçmeden işletmelere yapay zeka çözümleri sunmak üzere çalışmaktadır. 2019 yılında kurulan firmamız, profesyonellerden oluşan bir ekibi, geleceği şekillendirme gücüne sahip, sürdürülebilir büyüme ve başarı için fırsatlar oluşturan yeni yazılım ürünleri, web ve mobil uygulamalar geliştirmektedir. Makine Öğrenimi, Yapay Zeka, Blok Zinciri ve diğer yükselen teknolojiler tarafından desteklenen çözümler sunmaya devam etmek için özenle çalışmaktayız. Yazılım mühendisliğindeki üst düzey yetenekleri, zorlu ar-ge görevlerini çözmek ve dijital dönüşümü küresel olarak uygulamak için çaba göstermekteyiz. Sürdürülebilir büyüme sağlayacak, uzun vadede herhangi bir sorunla karşılaşmadan devam edebilecek, yazılım çözümleri sunmaktayız. Biz riskleri azaltırken, dijital fırsatlardan ve yükselen teknolojilerden yararlanarak işinizi ölçeklendirmenizi ve hızla büyümenizi istiyoruz. Daha önce yalnızca teknoloji devlerinin kullanımına sunulan yapay zeka, artık daha fazla organizasyonun süreçlerine giriyor. Dijital Yapay Zeka, küçük ve orta boy işletmeler için son teknoloji çözümler sunan bir yazılım geliştirme şirketidir. Yapay zeka çözümlerini, gerçek dünyada yer alan zorlukların üstesinden gelinmesi noktasında kullanmaktayız. Golang veya kısa adıyla “Go” dilinde yapay zeka algoritmaları geliştirmekteyiz. Firma kurucumuz doktora çalışmasını Rusya’da “Yapay Zekanın Muhasebe Bilimindeki Kullanım Alanlarının Analizi” isimli tez ile tamamlamıştır. Ayrıca bu konuda çeşitli makaleleri ve köşe yazıları bulunmaktadır. Yapay zeka, blok zinciri, e-fatura, e-arşiv fatura, e-irsaliye, e-defter konularında verdiği seminerler, düzenlediği eğitimler, sektörde ilgi ile izlenmektedir.

VİZYONUMUZ

Müşteri odaklı ve proaktif bir yaklaşımla Türkiye’de ve hizmet verdiğimiz tüm ülkelerde vizyonumuz, her gün daha fazla insanın, yapay zeka kullanmasını kolaylaştırmak, verilerden bilgiye giden yolu kısaltmak ve ilerlemeyi sağlayan cesur yeni keşiflere ilham vermektir. Çalışanlarımız, tutkumuz ve teknolojimiz tarafından gerçekleştirmek istediğimiz vizyonumuz neticesinde bu alanda bilinen ilk 5 firmadan bir olmayı hedefliyoruz. *Tüm müşterilerimiz için yapay zekalı sistemlere sahip olma ayrıcalığının bir standart hale gelmesi, *Güvenli, ihtiyaca uygun, hızlı, sonuç odaklı ve kaliteli yapay zeka çözümleri üretmek, *Sürdürülebilir üretkenlik, rekabet avantajı ve uzun vadeli karlılık oluşturmak için en yenilikçi yapay zeka tekniklerini ve çözümlerini sunmak, *Yapay zeka yetkinliği için ulusal bir erişim noktası olmak,

MİSYONUMUZ

Yerel ve küresel müşterilerimiz için en etkin yapay zeka çözümlerini, en son teknolojiyle uyumlu bir şekilde, etik ilkeler ve hakça rekabet uygulamaları çerçevesinde gerçekleştirerek en bilinen yapay zeka şirketi olmaktır. Hızla değişen ve gelişen yapay zeka, makine öğrenmesi, veri bilimi ortamında, bilgi, ürün ve hizmetlerini daha iyi sunmaktır. Müşterilerimizi veri odaklı bir yapay zeka kuruluşuna dönüştürme yolculuğunda güvenilir, bir yapay zeka çözüm ortağı olarak uzmanlığımızı sunmaktır.

YAPAY ZEKA İLKELERİMİZ

Yapay zeka gelişmekte olan bir bilim dalıdır. Bu alanda, yapay zeka insanlığın sonunu mu getirecek? İnsanlar işsiz mi kalacak? şeklinde kötümser yaklaşımlar olduğu gibi yapay zeka insanlığın en büyük icadı şeklinde çok iyimser yaklaşımlar da görülmektedir. Yapay zeka gibi yeni teknolojilerin iyi veya kötü sonuçlar meydana getirmesi insanların bu teknolojileri nasıl kullandığı ile yakından ilgilidir. Eğer bu teknolojiler etik ilkelere, bir takım prensiplere uygun olarak kullanılıyorsa, sonuçların da iyi olması beklenmelidir. Yapay zeka ilkelerimiz aşağıda gösterilmiştir:

1) Amacımız: Yapay zeka araştırmasının amacı, yönlendirilmiş zeka değil, faydalı yapay zeka çözümleri üretmektir.
2) Araştırma Kültürümüz: Yapay zeka araştırmalarımızda bilimin gelişmesine katkı sağlayabilmek için diğer yapay zeka firmaları ve araştırmacıları ile işbirliği yapmanın faydasına inanıyoruz. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır.
3) Yarıştan Kaçınma İlkemiz: Yapay zeka sistemleri geliştiren firmalar ile herhangi bir ticari rekabet içerisinde bulunmamaktayız. Yarışın teknik ilerlemeler noktasında faydalı olacağını düşünüyoruz.
4) Güvenlik: Yapay zeka sistemleri, operasyonel ömürleri boyunca, güvenli ve emniyetli olmalı insan hayatını riske atmamalıdır.
5) Arıza Şeffaflığı: Bir yapay zeka sistemi işe/işletmeye/insanlığa zarar veriyorsa, bunun nedenini belirlemek mümkün olacak şekilde belgelendirme ve dokümantasyon yapılmalıdır.
6) Karar Şeffaflığı: Yapay zekalı bir sistemin karar verme sürecine dahil olması, yetkili bir insan otoritesi tarafından denetlenebilir sonuçlar vermesine bağlı olmalıdır.
7) Sorumluluk: Gelişmiş yapay zeka sistemlerinin tasarımcıları ve kurucuları, yapay zeka kullanımlarının ve eylemlerinin ahlaki sonuçlarında, sorumluluk sahibi olduklarının bilinciyle hareket etmelidirler.
8) İnsani Değerlere Uyum: Yapay zeka sistemleri, insan onuru, haklar, özgürlükler ve kültürel çeşitlilik gibi insanı değerlere uygun tasarlanmalı ve çalıştırılmalıdır.
9) Özgürlük ve Gizlilik: Yapay zekanın kişisel verilere uygulanması, insanların gerçek veya algılanan özgürlüğünü, makul olmayan bir şekilde kısıtlamamalıdır.
10) Paylaşılan Fayda: Yapay zeka teknolojileri mümkün olduğunca çok insana fayda sağlamalıdır.
11) Paylaşılan Refah: Yapay zeka tarafından yaratılan ekonomik refah, tüm insanlığa fayda sağlamak için geniş bir şekilde paylaşılmalıdır.
12) Yıkıcı olmama: Oldukça gelişmiş yapay zeka sistemlerinin kontrolü tarafından verilen güç, toplum sağlığının bağlı olduğu sosyal ve sivil süreçleri yıkmak yerine, saygı göstermeli ve iyileştirmelidir.
13) Önem: Yapay Zeka, Dünya’daki yaşam tarihinde derin bir değişikliği temsil edebilirse de iyi planlanmalı ve yönetilmelidir.
14) Riskler: Yapay zeka sistemlerinin oluşturduğu riskleri, azaltacak azami çaba gösterilmelidir.
15) Kendi Kendine Öğrenen ve Gelişen Yapay Zeka Riski: Kendi kendine öğrenebilecek ve kendisini geliştirebilecek tasarlanmış yapay zeka sistemleri, sıkı güvenlik ve kontrol önlemlerine tabi olmalıdır.
16) Etik İlkelere Uyum: Yapay zeka, yaygın olarak paylaşılan etik ilklerin hizmetinde ve tek bir devlet veya kuruluştan ziyade tüm insanlığın yararına geliştirilmelidir.

EKİBİMİZ

Selçuk GÜLTEN

Selçuk GÜLTEN

Manager

İlyas KOCAER

İlyas KOCAER

Manager

Eylem ABUZEYİTOĞLU

Eylem ABUZEYİTOĞLU

Software Developer